Jací jsme

NÁŠ SPLNĚNÝ SEN

GENIUS LOCI

VLNĚNA k Brnu patří od 18. století a nejen místní vědí, že ji najdou mezi centrem a nádražím. Už se tam neplete, ačkoli možná se tam někdo s někým občas zaplete, ale primární funkci, totiž zpracování vlny, už neplní. Při renovaci rozsáhlého areálu byla architekty a investory zachována původní budova Bochnerova paláce, který tak s novým moderním komplexem vytváří krásný kontrast, kde se staré potkává s novým.
Grand Kitchen Vlněna sídlí napravo od paláce a svým pojetím se drží linie kontrastů.

UMĚLECKO PRŮMYSLOVÉ ZASTAVENÍ

Architektura restaurace koresponduje s formátem celého areálu. Na výstavbě GKV se podílelo mezinárodní studio Acht, ateliér Base Point a holandské studio Vos interieur včele s Bartem Vosem. Cílem bylo vytvořit prostor, který svou architekturou nebude soupeřit s jídlem jako ústředním prvkem. Bude prostorem, který pobaví a splní všechny potřeby pro kvalitní zážitek z jídla. Čistá architektonická řešení a důvtipně zakomponované umělecké prvky, vytváří ideální prostředí pro zdravé zažívání. Nápadnějším, přesto tlumeným doplňkem jsou barevné dlaždice lemující populární boxy ve stylu amerických dinerů.

NA VLNĚ

Vlněna je kampus kanceláří, obchodů a životního stylu, kde se pracuje, nakupuje a žije, což jinými slovy znamená jí, pije a socializuje. Grand Kitchen Vlněna je tak na správném místě, protože cílem Filipa Sajlera je nabízet vyšší gastronomii právě tam, kde je vysoká frekvence lidí s omezeným časem na jídlo. Výdejní pult restaurace Vlněna má "půl kilometru a rychlost provozu je téměř samurajská".

JEDINEČNOST

Projování kulinářských stylů, kvalitní čerstvé suroviny, progresivnost v technologicích, moderní pohled na tradice a lidský rozměr jsou základní pilíře GKV. Systém jejího fungováni je odlišný od běžné kantýny či restaurace. Plně automatizovaný systém dovoluje lidem mít své asociální chvilky, dovoluje jim spěchat, být anynomní i efektivní. Stejně tak ale těm,
kteří aktuálně mají náladu na společnost a čas na víc než pár slov, nabízí prostor i lidský dotek v bezkontaktním světě.

SVOBODA

Vlněna je SVOBODA. Otevřený prostor nic neskrývá. Vše je na očích. Hosté vidí do kuchyně i přípravny a jsou tak beze slov ujištěni o kvalitě surovin a čistotě provozu. Při objednávce ala cart jídel vidí kuchařům pod ruce a mohou v přímém přenosu sledovat přípravu svého jídla. Platby jsou realizovány bezkontaktně přes platební terminály, pomocí aplikace v mobilu, a nebo klasicky tváří v tvář u obsluhy v kavárně.

GASTRONOMIE

Netradiční prostředí pro tradičně skvělé jídlo. U nás je kvalita jídla vždy na prvním místě. O vývoj základních receptů se stará šéfkuchař Martin Staněk, který také společně s místním šéfkuchařem Pavlem Lazarem dohlíží na jejich implementaci. Suroviny na přípravu jídel jsou vždy čerstvé, v každé sezónně preferovaně lokální a pro jídla světové kuchyně vždy autentické. Každý den je na menu jedno tradiční jídlo s malou netradičností v přípravě, jeden sezónní chod, jeden pokrm z čistě rostlinných zdrojů a jedna etnická specialita. Denně jsou také dostupná jídla alá cart, kde nechybí perfect burger, duo smažených sýrů a pasta bar. Podává se také polévka a k dispozici je salátový bar. Grab & Go zóna je tu pro případy časové nouze. Vezmete si, na co máte chuť, přiložíte kartu pro zaplacení a jdete vstříc meetingům, uzávěrkám, nebo běžíte pro děti do družiny.